//www.dryazilim.com/wp-content/uploads/2018/03/img_11.jpg
DR Yazılım olarak bir çok firmaya destek veriyoruz.

Marka, bir kuruluşun mal veya hizmetlerini, başka kuruluşlardan ayırt etmeyi sağlaması için alınan, resmi belgedir.
Markanızın değer kazanması ve kurumsallaşmak adına yapılan stratejik hamleler ile istenilen sonuca ulaşabilmek için yerel ve dijital dünyanın avantajlarından faydalanıp, kurulmak istenilen düzendeki yapı taşlarından biridir.
Fikrinizin başkaları tarafından hayata geçirilmesini izlemeyi bırakın ve dijital dünyada kimliğinizi oluşturmanıza, markanızın değerini yükseltmekte yardımcı olalım.
Bunun karşılığını görmek isterken de 10 yıllık marka yatırım planınızı düşünün.
Yaptığınız işte iyi olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz, ama bunu resmi olarak tanıtmak size bir önem katacaktır.

Marka Nedir ?
Kuruluşların varlığını temsil eden tek işaret markadır. Kişi adları, sözcükler, şekiller, harfler, sayılar, malların biçimi veya ambalajları gibi çizimle görüntülenebilen veya benzer biçimde ifade edilebilen, baskı yoluyla yayınlanabilen ifadelere marka denir.

Ne kadar sürer ?

Tescil süreci doğru araştırma, takip ve bilgi birikimini gerektirir. Tescil aşaması yaklaşık 1 yılı bulabilmektedir.

Marka Sahibi Olmanın Önemi
Bir markanın esas sahibi; henüz oluşmamış bir markayı ilk kez düşünen/oluşturan, bir ürün ya da hizmette kullanan ve kullanımına devam edecek kişidir. Bir başka kişi tarafından düşünülmüş, tasarlanmış, uygulanmış bir markanın, bir diğer kişi adına tescili iyi niyet kurallarına aykırı bir davranış olur. Fakat markanızı tescil ettirmeniz; başkalarının haksız kazanç sağlamasının önüne geçmesi dışında, haksız kazanç sağlıyor iddiası ile sizin önlenmenizin de önüne geçmektir. Çünkü bu durumda, elinde varlığından hiç haberdar dahi olmadığınız ancak sizin markanızla ayırt edilemeyecek kadar benzer tescilli bir markası bulunan bir kişi ya da işletme, size karşı yaptırımlar uygulatabilir ve sizi dava yoluyla engelleyebilir. Tüm yatırımlarınız ve çalışmalarınız birden bire hiç ummadığınız bir risk altına girebilir.
Bu kadar önem arz eden bir işaret yalnızca işaretten ibaret değildir. Marka yasal olarak tescil edilmeli ve bunu kanıtlayacak bir belgeye mutlaka sahip olunmalıdır.

Nasıl Marka Sahibi Olunur?
Sizlere bu konuda destek olarak, uzman ekibimiz ile fikrinizi marka haline getirebiliriz.
Bunu da markanız için oldukça avantajlı fiyatlarla sağlayabiliriz.
Markanızı tescil ettirmek için detaylı bilgiye, bize ulaşarak sağlayabilirsiniz.